Rozmowa z Gosią Gabryś, jak prowadzić biznes w rytmie slow
13 maja, 2021Wewnętrzne Krytykowane Dziecko a Krytyk Wewnętrzny
31 maja, 2021Obecnie istnieje wiele badan potwierdzajacych efektywnosć medytacji mindfulness jednak prawda jest taka iż niewiele osób jest w stanie praktykować regularnie i efektywnie. Dziś podzielę sie z Toba 10 błędami w praktyce medytacji mindfulness i jak sobie z nimi poradzić. Zapraszam do lektury!
10 błędów w praktyce medytacji mindfulness i jak sobie z nimi poradzić?
- Brak czasu.
Oznacza to, ze nie wejrzales w glab siebie i nie zadales sobie pytania dlaczego chcesz praktykowac medytacje mindfulness. Jesli bedzie ona jednym z Twoich priorytetow znajdziesz na nia czas.
2. Nieumiejetnosc zatrzymania mysli
Mysli zawsze sa gdy medytujemy. To co robi medytacja to zmiana relacji z Twoimi myslami. Nie przejmuj sie ze mysli sie pojawiaja! To normalne.
3. Nadmiar oczekiwan
Czasem mamy zbyt duzo oczekiwan zarowno przed jak i w trakcie praktyki medytacji mindulness. Warto uswiadomic sobie ze korzysci z praktyki medytacji mindfulness przyjda po czasie. Warto byc ciepliwym.
4. Zmuszanie sie do praktyki
Zmuszanie sie do relaksu czy skoncentrowania w trakcie medytacji. Czasem tez porownywanie, krytykowanie siebie, osadzanie. Medytacja jest naszym naturalnym stanem. Jesli zmuszasz sie do medytacji to znaczy ze nie medytujesz. Kiedy jestes polaczony sam ze soba i zrelaksowany medytujesz.
5. Strach przed nuda
Wedlug naukowcow by byc kreatywnymi potrzebna jest nuda. Nie masz czego sie obawiac jesli czujesz znudzenie w trakcie medytacji. Zatrzymanie i cisza sa koneicznoscia.
6. Niepokoj w ciele
Podczas medytacji wystapienie poczucia niepokoju w ciele jest czyms zupelnie normalnym. To skutek naszego zycia i tego co aktuwalnie sie w nim dzieje. Chodzi o to by nie podazac za tym niepokojem.
7. Liczenie tylko na siebie samego
Jedna z przyczyn tego ze osoby maja trudnosc z wytrwaniem w praktyce medytacji jest poczucie ze nie udaje im sie, ze sa niewsytarczajacy, ze nie umieja czegos zrobic. Dzieki pomocy z zewnatrz mozna zrobzumiec ze to normalne i kazdy tak czasem czuje.
8. Szybkie poddawanie sie
Z jednej strony nie mozemy sie zmuszac ale z drugiej bez praktyki nie bedzie rezultatow. Wiec jesli zrobisz medytacje raz czy dwa i potem przez miesiac nic, to nie dziw sie ze nie widzisz zmian. Potrzeba jest wdrozenia medytacji uwaznosci jako nawyku, najlepiej codziennie albo choc kilka razy w tygodniu.
9. Konsekwenta technika
Jesli stosujesz konsekwetna technike pozwala ci ona w budowaniu ciaglosci by twoje cialo wiedzialo czego sie spodziewac. Pozwala to takaze utrwalic neurlogiczne sciezki w umysle dzieki czemu zaczynamy czuc konkretne korzysci jakie daje medytacja.
10. Krytyk wewnetrzny
Zyczliwosc w stosunku do siebie i akceptacja siebie sa tutaj podstawa dlatego tez czesto przy okazji masz okazje popracowac nad glosem swojego wewnetrznego krytyka.
To juz wszystkie wskazowki. Mam nadzieje, ze pomoga Ci one w efektywnej praktyce medytacji mindfulness.
Zycze Ci powidzenia i pamietaj: zacznij swoja praktyke z intencja, uwaga i zyczliwoscia dla siebie!
Wszystkiego dobrego!
Chcesz poznać dalsze wskazówki? Zapraszam Cię do pobrania ebooka: „Medytacja mindfulness. Przewodnik dla początkujących.”
Korzystając z mojego doświadczenia, możesz metodą małych kroków wejść w praktykę medytacji i zmienić swoje życie